SİYASET HABERLERİ
'Acil önlem alalım, kadınları yaşatalım'
29 Kasım 2019, 12:25 0
'Acil önlem alalım, kadınları yaşatalım'
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer TBMM Genel Kurulu’nda Eskişehir’de sokak ortasında eski eşi tarafından vahşice katledilen Ayşe Tuba Arslan’ın ölümünün arkasındaki ihmalleri açıklayarak, Arslan’ın son suç duyurusunu okudu, yaşananlara adeta isyan etti.
AK Parti'den su zammına tepki
29 Kasım 2019, 10:40 0
AK Parti'den su zammına tepki
AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan su zammına tepki göstererek, "AK Parti grubumuzun şiddetle karşı çıkmasına rağmen, suya yüzde 60 oranında zam yapmıştır.  Bu zam oranı çok yüksektir ve fahiş bir orandır. Bu zammın kabul edilmesi mümkün değildir. Ayrıca bu zammın, merkezi hükümet tarafından yapılan diğer zamlarla ilişkili olduğu ve genel ekonomik duruma göre yapıldığı savunmasına sığınılamaz. Bu savunma, 'topu taca atma' ezberciliğinden başka bir şey değildir" ifadesini kullandı.
Büyükşehire 'su zammını geri çekin' çağrısı
29 Kasım 2019, 10:00 0
Büyükşehire 'su zammını geri çekin' çağrısı
İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Mehmek Ektaş, memur, işçi ve emeklilere tek rakamlı hanelerle maaş artışı yapılırken bu zamların onlarca katı üzerinde temel ihtiyaç maddelerine yapılan zamların bir kabus gibi vatandaşın üzerine çökmeye devam ettiğini belirterek, "Dün İlimizdeki şehir şebeke suyuna yapılan yüzde 60 oranındaki zam da bunlardan biri. Buradan Büyükşehir Belediye Meclisine çağrıda bulunuyoruz. Son su zammı, yeniden ele alınmalı ve geri çekilmeli. Resmi Kurumlarca açıklanan enflasyon rakamlarıyla eşitlenmelidir" dedi.
"EYT mağduriyetini biz çözeceğiz"
27 Kasım 2019, 12:33 0
"EYT mağduriyetini biz çözeceğiz"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Emeklilikte Yaşa Takılan Eskişehirlileri TBMM’deki makamında ağırladı.
Günay AKPM’yi temsilen Lizbon'da
26 Kasım 2019, 13:42 0
Günay AKPM’yi temsilen Lizbon'da
AK Parti Eskişehir Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Üyesi Emine Nur Günay, Portekiz’in başkenti Lizbon’da Avrupa Konseyi  “Kuzey-Güney Merkezi” Toplantısına katıldı.
“Mahkemeler reformunuzu tanımıyor"
26 Kasım 2019, 13:29 0
“Mahkemeler reformunuzu tanımıyor"
Cumhuriyet gazetesi davasında Yargıtay’ın beraat kararına direnen mahkeme ile yazar Ahmet Altan’ı 1138 gün tutukluktan sonra hükümle birlikte tahliye edilmesine karşın yeniden tutuklayan mahkemenin aynı olduğunu belirten CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Bu kararları verenler sizin yargı reformunuzu tanımamaktır. Bu kararların size karşı alındığı iddiası adliye koridorlarında kulaktan kulağa dile getirilmektedir.
Çakırözer: Suriyelilerin hayat mücadelesi her yerde aynı
26 Kasım 2019, 11:56 0
Çakırözer: Suriyelilerin hayat mücadelesi her yerde aynı
CHP Eskişehir Milletvekili ve NATO Parlamenter Asamblesi üyesi Utku Çakırözer, NATO PA Savunma ve Güvenlik Komitesi toplantılarına katılmak için gittiği Ürdün’de Zaatari Mülteci Kampını ziyaret etti.
Çakırözer: Arslan cinayeti son olsun
24 Kasım 2019, 19:10 0
Çakırözer: Arslan cinayeti son olsun
​​​​​​​CHP’Ii Utku Çakırözer, Eskişehir’de 45 yaşındaki Ayşe Tuba Arslan’ın, eski eşi tarafından sokak ortasında uğradığı satırlı saldırı sonucunda 40 gün süren yaşam mücadelesini kaybettiğini anımsatarak, “Daha kaç Emine Bulut’un, Ayşe Tuba Arslan’ın ölmesi gerekecek. Ne zaman ders alacağız?" diye konuştu.
Günay, bakan yardımcılarıyla Van’da
24 Kasım 2019, 11:50 0
Günay, bakan yardımcılarıyla Van’da
AK Parti Eskişehir Milletvekili ve Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Emine Nur Günay, Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya başkanlığında Sosyal Politikalar Birimi ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Baknlığı Bakan Yardımcıları ile birlikte Van’da gerçekleşen AK Parti Sosyal Politikalar Doğu Anadolu Bölge Toplantısı’na katıldı.
'Yunus Emre Devlet Hastanesinde otopark sorunu yaşanıyor'
22 Kasım 2019, 13:45 0
'Yunus Emre Devlet Hastanesinde otopark sorunu yaşanıyor'
AK Parti'den yapılan açıklamada, Yunus Emre Devlet Hastanesine sağlık hizmetlerinden yararlanmak için gelen vatandaşların zaman zaman araç park sorunu yaşadığı belirtilerek, Tepebaşı Belediyesinin bu durumu düzeltmesi gerektiği bildirildi.