EKONOMİ HABERLERİ
'Odak noktamız dünya ile yarışmak'
12 Mayıs 2019, 12:23 0
'Odak noktamız dünya ile yarışmak'
Google Üst Düzey yöneticilerin katılımıyla yeni ve uluslararası pazarlara açılmanın yolları Eskişehir Sanayi Odası’nda düzenlenen  “Uluslararası E-Ticaret ve Dijital Pazarlama” panelinde açıklandı. ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Odak noktamızı dünya ile daha rekabetçi yarışa çevirmemiz gerekiyor. Bu anlamda ESO olarak ciddi çalışmalar yapıyoruz” dedi. 
Türk silahında EsEs izi
12 Mayıs 2019, 11:38 0
Türk silahında EsEs izi
ASELSAN'da çalışan bir Eskişehirspor aşığı mühendis, üretimini tamamlayıp Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'nda sergiledikleri uzaktan kumandalı stabilize silah sistemine "Nefer" adını verdi, rengini de siyah kırmızı yaptı.
Eskişehir AB Bilgi Merkezi üniversitede
11 Mayıs 2019, 19:08 0
Eskişehir AB Bilgi Merkezi üniversitede
Sektör Buluşmaları 19’da stant açan Eskişehir AB Bilgi Merkezi, Avrupa Birliği desteklerini ve öğrenci programlarını anlattı.
EYT'liler randevu için kapılara dayandı
11 Mayıs 2019, 11:40 0
EYT'liler randevu için kapılara dayandı
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak, EYT'lileri gören, anlayan ve yanında olanlarla yol yürüyeceklerini her toplantıda dile getirdiklerini belirterek, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Ekrem İmamoğlu'ndan randevu talep ettik" dedi.
Büyükşehirlerin işbirliği meyve vermeye başladı   
10 Mayıs 2019, 20:19 0
Büyükşehirlerin işbirliği meyve vermeye başladı   
Muğla ve Eskişehir Büyükşehir Belediyeleri tarımsal alanda işbirliğine Meyve Sebze Kurutma Tesisi ile başladı.   
5 bin ETİ işçisi greve gidiyor
09 Mayıs 2019, 15:25 0
5 bin ETİ işçisi greve gidiyor
TÜRK-İş'e bağlı Tekgıda-İş Sendikası'nın örgütlü olduğu ETİ Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ fabrikalarında uzun süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden olumlu sonuç çıkmayınca grev kararı alındı.
EYT'lilere "Var mısın?" çağrısı
09 Mayıs 2019, 11:20 29
EYT'lilere "Var mısın?" çağrısı
Gönül Boran Özüpak başkanlığındaki Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYT SYDD), sosyal medya hesaplarındaki İstanbul üye sayısını belirtip ne kadar güçlü bir kitle olduklarına işaret ederek, "Biz İstanbul'da milyonsak, Türkiye'de milyonlarız. İstanbul'u yöneten Türkiye'yi yönetir. Elimize geçen bu fırsatı bu sefer gücümüzü birleştirerek kullanalım. Bizim kozumuz Anayasal hakkımız olan oyumuzdur. Bu nedenle bizi gören bizi duyanlarla yol yürümeye var mısınız?" çağrısı yaptı.
Doların ateşi yükseldi
09 Mayıs 2019, 11:10 0
Doların ateşi yükseldi
Gün içinde tekrar 6,20 seviyesini geçen dolar/TL, son bir yılda yüzde 50 değer kaybı yaşamış oldu. TL, Arjantin Pesosu ile birlikte dolar karşısında en çok değer kaybeden para birimi konumunda.
Nisanda en çok kazandıran ve kaybettirenler...
09 Mayıs 2019, 10:55 0
Nisanda en çok kazandıran ve kaybettirenler...
Finansal yatırım araçları arasında nisan ayında en yüksek getiriyi yüzde 3,65 ile dolar kazandırırken BİST100 yüzde 6,34 ile yatırımcısına en çok kaybettiren yatırım aracı oldu. Böylece, dolar aylık, üç aylık ve yıllık bazda en çok kazandıran yatırım aracı olurken, 6 aylık değerlendirmede birinciliği Devlet İç Borçlanma Senetleri (DİBS) aldı.
Esnafın kredi faiz oranı arttı
08 Mayıs 2019, 12:21 0
Esnafın kredi faiz oranı arttı
Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Suat Er, esnafa verdikleri kredilerde faizlerin yüzde 5'ten yüzde 8'e çıktığını açıkladı. Önceki dönem 6 aylık periyotlarda ödeme yapan esnaf yeni düzenlemeyle 3 ayda bir ödeme yapacak. Kredi başvurusu yapmak isteyen esnafın da vergi mükellefliğinde bir yılı tamamlaması gerekiyor.