KÜLTÜR SANAT HABERLERİ
Eskişehir Sanat Derneği Ankara’da sergi açtı
01 Aralık 2019, 13:32 0
Eskişehir Sanat Derneği Ankara’da sergi açtı
Eskişehir Sanat Derneği Ankara’da “Eskişehirli Sanatçılar Sergisi” açtı.
‘Sanat’ Yaşam Köyü’nden doğacak
30 Kasım 2019, 17:46 0
‘Sanat’ Yaşam Köyü’nden doğacak
Tepebaşı Belediyesi Ve Katadrom Kültür Sanat Ve Sosyal Politikalar Derneği’nin İşbirliğiyle, Sinema Başta Olmak Üzere, Sanatın Çeşitli Dallarında Üretim Yapmak İsteyen Sanatçılar İçin Kurulan Art Colony (sanat Konolisi), Tepebaşı Belediyesi Yaşam Köyü’nde Açıldı.
Forum Tiyatrosu beğeni topladı
30 Kasım 2019, 15:45 0
Forum Tiyatrosu beğeni topladı
Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi, sivil toplum kuruluşları ve kent konseylerince yürütülen #SonVer kampanyasının son etkinliği olan ‘Dört Duvar’ isimli forum tiyatrosu sahnelendi.
Oda müziğinde "şifa" gecesi
28 Kasım 2019, 15:03 0
Oda müziğinde "şifa" gecesi
Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın birçok kez şefliğini üstlenen Musa Göçmen “Şifa” adını verdiği anlatımlı resitalde Eskişehirli müzikseverlerle buluştu. Müziğin iyileştirici etkisi hakkında yıllardır araştırmalar yapan Musa Göçmen, piyano solo eserlerini seslendirirken dinleyicilere ses frekanslarının mucizevi etkileri hakkında da bilgi verdi.
Sabancı Vakfı Eskişehir'in fark yaratanlarını arıyor
28 Kasım 2019, 10:53 0
Sabancı Vakfı Eskişehir'in fark yaratanlarını arıyor
Sabancı Vakfı’nın 2009 yılından bu yana, toplumsal gelişmeye katkıda bulunan bireylerin yaptıkları çalışmalar ile yarattıkları olağanüstü etkileri görünür kılmak amacıyla yürüttüğü “Fark Yaratanlar” programı, 11. sezonunda Türkiye’nin Fark Yaratanları’nı arıyor. Yeni sezonuna “Fark Yarat Hayatlar Değişsin” sloganıyla başlayan programa, 20 Aralık'a kadar başvuru yapılabiliyor.
Yılın son kitap fuarı Eskişehir'de açılıyor
27 Kasım 2019, 15:48 0
Yılın son kitap fuarı Eskişehir'de açılıyor
Bölgenin kültürel yaşamına önemli katkılar sağlayan, 120 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla hazırlanan ve 10 Aralık'ta kapılarını açacak olan Tüyap Eskişehir Kitap Fuarı panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan 50 kültür etkinliğine ev sahipliği yapacak. Altı gün boyunca düzenlenen imza günleri ve etkinliklerde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşacak.
Balbumu Müzesi'nde tatil yoğunluğu
25 Kasım 2019, 15:15 0
Balbumu Müzesi'nde tatil yoğunluğu
Eskişehir’e gelen yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’nde tatil yoğunluğu yaşandı. Havaların soğumaya başlamasına rağmen geçtiğimiz yıla oranla bu dönemde ziyaretçi sayısı okulların da tatil olması sebebiyle 2 katına çıktı. Müzeyi son 10 günlük süreçte 25 bin misafir ziyaret etti.
Şehir Tiyatroları kadınlar için sahne aldı
25 Kasım 2019, 15:10 0
Şehir Tiyatroları kadınlar için sahne aldı
Eskişehir Şehir Tiyatroları sahnelediği oyunlarla salonları doldururken, sosyal sorumluluk projeleri ile de vatandaşların takdirini topluyor. Geçtiğimiz günlerde öğretmenler için Böyledir Bizim Sevdamız oyununu sahneleyen Şehir Tiyatroları bu kez de 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde kadınlar için sahne aldılar.
Livaneli, "Böyledir Bizim Sevdamız" oyununu izledi
24 Kasım 2019, 13:22 0
Livaneli, "Böyledir Bizim Sevdamız" oyununu izledi
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Zülfü Livaneli’nin şarkılarından yola çıkarak hazırladığı “Böyledir Bizim Sevdamız” adlı müzikalinin basın galasını gerçekleştirdi. Hayatını konu alan oyunu izleyen Zülfü Livaneli "İnanın buraya gelirken böylesine muhteşem bir performans beklemiyordum. Eskişehir, tiyatrosu ile ne kadar gurur duysa azdır" dedi. Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen oyunu Livaneli'nin yanı sıra aralarında gazeteciler, iş insanları, reklamcılar, radyocular ve yazarların da olduğu kalabalık bir topluluk izledi.
Sanat Derneği Türk fotoğrafını Eskişehir’de buluşturdu
22 Kasım 2019, 11:44 0
Sanat Derneği Türk fotoğrafını Eskişehir’de buluşturdu
Eskişehir Sanat Derneği, düzenlediği “2.Eskişehir Fotoğraf Buluşması Sergisi”ni düzenleyerek ülkemizin önde gelen fotoğraf sanatını Eskişehir’de buluşturdu.