MNG Turizm...

Sektör : Yeme - İçme Tarih : 12 ay önce
Telefon : 4442000 Faks :
Web Sitesi : https://www.mngturizm.com
Adres: Ayazağa Ticaret Merkezi, Maslak MahallesiSümer Sokak, No:3 Kat:6 Maslak Sarıyer / İstanbul

Rize her yıl ziyaretçilerine tüm doğanın cömertliğini, bol oksijenini, tüm yeşilliklerini, yaylalarını, şelalelerini sunar. Rize’nin bereketli yaylaları da en çok görülmesi gerekenler arasında yerini alır. Çeymakçur Yaylası,Polakcur Yaylası, Ovit Yaylası, Hazindak Yaylası,Çağrankaya Yaylası, Avusor Yaylası görmeniz gerekenlerin başlıcalarıdır.
Ancak çoğu gezi şirketleri ya da turları bu güzel yaylalardan sadece birkaçını programlarına dahil ederler. Gito Yaylası da gizli kalmış doğa harikalarından biridir. Çok az insanın bildiği Gito yaylası, muhteşem manzaraları bulutlar ve sisler eşliğinde şahit olursunuz bu da bu yaylanın gizemli hale getirir.
Büyük Gülbahar Sultan Camii
Rize merkezde Gülbahar mahallesinde yer alan Büyük Gülbahar Sultan Camii, şehrin eski camilerinden olmasına rağmen sürekli bakım yapılması ile ihtişamlı durur. Ancak orijinal halini kaybetmiştir.
Mikron Köprüsü
19. yüzyılda yapıldığı bilinen köprü Osmanlı döneminin eserlerindendir. Kesme taş ve moloz ile inşa edilen Mikron Köprüsü, 30 metre uzunluğunda ve 12 metre yükseklikte yapılmıştır.
Şenyuva Köprüsü
Rize-Çamlıhemşin de Fırtına Deresi üzerinde yer alan Şenyuva Köprüsü aslında Çinçiva Köprüsü olarak bilinir. En eski köprülerden biridir. Yapım yılı olarak 1699 yılı olarak bilinir. 40 metre uzunlukta ve 15-20 metre yüksekliktedir.