Odunpazarı Belediye Meclisi'nin gündemi yoğun

Odunpazarı Belediye Meclisi kasım ayı olağan meclis toplantısı 19’uncu birleşim 1’inci oturumu yapıldı.

Odunpazarı Belediye Meclisi'nin gündemi yoğun
01 Kasım 2019 Cuma 16:24

Odunpazarı Belediye Meclisi 2019 yılı Kasım ayı olağan meclis toplantısı 19’uncu birleşim 1’inci oturumu Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Başkanlığında gerçekleştirildi.

Meclis toplantısında görüşülen gündem maddeleri şöyle:

1-   Eskişehir ili, Odunpazarı İlçesi, Mamuca Mahallesi, Candanel Caddesi ve Cenuplu Sokağa cepheli ve tapunun 19 O-3A pafta no, 9879 ada, 20 parselinde kayıtlı imar planında konut bölgesinde bulunan arsada yapılacak taşınmazın zemin katında işyeri yapılmasına ilişkin Başkanlık yazısı.
2-   Eskişehir ili, Odunpazarı İlçesi, Orhangazi Mahallesi, Kütahya Yolu, Begümhan ve Dekorlu Sokağa cepheli ve tapunun 19 L-4B pafta no, 7659 ada, 12 parselinde kayıtlı imar planında konut bölgesinde bulunan arsada yapılacak taşınmazın zemin katında işyeri yapılmasına ilişkin Başkanlık yazısı.
3-   Belediyemiz envanterinde bulunan 26 ODU 009 plakalı 101B Hidromek ile 26 ODU 030 plakalı CB54 B Asfalt Silindirinin satış işlemine ilişkin Başkanlık yazısı.
4-   Gelirlerimizin ve Banka hesaplarında bulunan mevduatın Kamu Yararına Tahsis edilmesi ile ilgili Başkanlık yazısı.
5-   Eskişehir Odunpazarı Belediyesinin mülkiyetinde bulunan Akarbaşı Mahallesi 2777 ada,            14 parselde kayıtlı 4328,00 m2’lik Arsa üzerinde bulunan A Blok Zemin Kat 3 Nolu bağımsız bölümde 110/10560 alanlı taşınmazın satışı ve konu ile ilgili iş ve işlemleri yürütmek üzere; 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18/e gereğince; Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım KURT'a yetki verilmesine ilişkin Başkanlık yazısı.
6-   Belediyemiz sınırları içerisinde ''Ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması, taşınması ve değerlendirilmesi işi''nin 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’na göre, 10 yıla kadar ihale edilebilmesi ile ilgili iş ve işlemleri yürütmek üzere; Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım KURT'a yetki verilmesi ile ilgili Başkanlık yazısı.
7-   5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun diğer kuruluşlarla ilişkiler başlıklı 75. maddesi gereğince; ESİAD ile Belediyemiz arasında ortak hizmet projelerinin gerçekleştirilmesi ve Eskişehir Sanayici ve İşadamları Derneği (ESİAD) ile işbirliği protokolü imzalanması için Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım KURT'a yetki verilmesi ile ilgili Başkanlık yazısı.
8-   Eskişehir İli Odunpazarı İlçesi Seklice mahallesinde, 3402 sayılı Kadastro Kanunu’nun Ek 4. Maddesi gereği, 2/B kapsamında yapılacak çalışmalarda kadastro ekipleri ile birlikte görev yapmak üzere her birim için bilirkişi vasıflarına haiz 6 (altı) adet bilirkişinin seçilmesine ilişkin Başkanlık yazısı.
9-   Eskişehir İli Odunpazarı İlçesi Uluçayır ve Yörükkaracaören mahallelerinde, 3402 sayılı Kadastro Kanunu’nun Ek 4. Maddesi gereği, 2/B kapsamında yapılacak çalışmalarda kadastro ekipleri ile birlikte görev yapmak üzere her birim için bilirkişi vasıflarına haiz 6 (altı) adet bilirkişinin seçilmesine ilişkin Başkanlık yazısı.

Gerçekleştirilen meclis toplantısında 9 adet gündem maddesi görüşüldü. Ön plana çıkan gündem maddesi ise Eskişehir Sanayici İş Adamları Derneği (ESİAD) işbirliği protokolü ile ilgili Başkan Kurt'a yetki verilmesi maddesi oldu. Görüşülen gündem maddesi oy birliği ile kabul edilerek, Başkan Kurt'a ESİAD ile işbirliği protokolü yapma yetkisi verildi. 

Toplantının diğer gündem maddeleri ilgili komisyonlara gönderildi.

Odunpazarı Belediye Meclisinin bir sonraki toplantısının tarihi 6 Kasım Çarşamba Günü saat 17.30 olarak belirlendi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.